Harika bir su geçirmez sırt çantası bulmak biraz zaman alabilir – ama iyi harcanan zaman. Yürüyüş sırt çantaları içindeki eşyaları koruduğundan, suya dayanıklı olmadığı için sizi hayal kırıklığına uğratan bir paket seçmek çok fazla risk altına girer. Kamp için su geçirmez bir sırt çantasıyla ilgili mümkün olan en iyi seçimi yapmanıza yardımcı olmak için, 2018’de mevcut olan favori paketlerimiz için bazı ipuçları ve birkaç seçenek hazırladık.

Su geçirmez sırt çantaları çeşitli nedenlerden dolayı mükemmeldir. Aktif açık hava meraklıları tarafından kullanılabilirler ve bisiklet sürerken, yürüyüş yaparken veya kamp yaparken bir zorunluluktur. Amaç, paketinizde sakladığınız her şeyi yağmurdan ve diğer unsurlardan korumak ve aynı zamanda bu öğeleri taşımak ve sizi rahat ettirmek için işlevsellik sağlamaktır.

Su geçirmez ve Suya Dayanıklı arasındaki Fark nedir?
Açık hava yürüyüşüne çıkarken, insanlar genellikle su geçirmez ve suya dayanıklılığı karıştırırlar, bu da dikkatli olmazsanız karışıklığa neden olabilir. Bunun nedeni, kısmen, pek çok üreticinin su direncinin (kaynaklı dikişler ve naylon kumaş veya benzeri) yararları ve dezavantajları konusunda belirsiz olmasıdır. Ürünlerinin su geçirmez torbalardan daha düşük bir fiyat noktasında su hasarına karşı tam koruma sağladığını varsaymanızı istiyorlar ve paradan tasarruf etmek istediğiniz için hasarlı eşyalarla kalıyorsunuz.

Su geçirmez ultra hafif bir sırt çantası için alışveriş yapıyorsanız, “su geçirmez” olarak etiketlendiğinden ve tanımın resmi kriterlerini karşıladığından emin olun. Bu, suyu tamamen dışarıda tuttuğu anlamına gelir. Sızıntı yok ve paketlediğin eşyalar kuru kalıyor. Farklı şirketler su geçirmezlik konusunda farklı garantiler sunar, ancak genel olarak, su geçirmez olan kamp için bir sırt çantası, belirli miktarda silindirik su basıncını (genellikle 7000 milimetre veya daha fazla) tolere edebilen bir membrana sahiptir ve dikişlerde bantlanmış veya lamine contalar vardır. Su geçirmez bir çantadaki fermuarlar da bir çeşit hava korumasına sahip olmalıdır.

Su geçirmez torbaların her koşulda suyu dışarıda tutması yüzde 100 garanti edilmez, ancak yaklaşmaları gerekir. Örneğin, çantanızı bir seferde saatlerce bir havuza batıramayabilirsiniz, ancak kısa bir süre bir nehre düşürmek veya şiddetli bir yağmurda yürümek sorun olmamalıdır.

Bununla birlikte, yüzde 100 su geçirmez olduğunu iddia eden çantalar var. Bu çantalar, kano veya su raftingi yaşayabileceğiniz gibi daha sert koşullara dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Bu tür bir çanta, çantanızın hava koşullarına maruz kalacağından ve daha uzun süre suya batırılacağından emin olduğu durumlara karşı koruma sağlar. Yüzde 100 su geçirmez bir torbaya maruz kalabileceğiniz bazı koşullar vardır, bu da bir miktar sızıntıya neden olur, ancak çoğunlukla, olağan eğlence etkinlikleri ve ilgili ortak aksilikler bir sorun olmayacaktır.

Hava koşullarına karşı da koruma sağlayan bir sırt çantası aramak da iyi bir fikir olabilir. Bu, suyun yanı sıra içeridekileri toz ve kirden koruduğu anlamına gelir. Hava koşullarına dayanıklı bir torbanın mutlaka su geçirmez olmadığını, ancak her ikisini de sunan bir torbanın öğeleri kuru ve temiz tutacağını unutmayın.

Kamp için En iyi Su Geçirmez Sırt Çantası için Seçtiklerimiz
Kamp için birkaç su geçirmez sırt çantasını test ettik ve 2018’de en iyisi olduğunu düşündüğümüz paketlerin bir listesini hazırladık. İşte seçimlerimiz:

35 Litre Sak Dişli

Bu çadır, silikonla kaplanmış ultra güçlü naylondan yapılmıştır ve 3 onstan daha az ağırlığındadır. Üç renkte gelir ve kolay erişime sahiptir. Yapmanız gereken tek şey fazla havayı serbest bırakmak için bastırmak torbayı üste katlayın, oturtun ve tokalayın. Diğer vitese takmayı kolaylaştıran bir alüminyum karabina ile birlikte gelir. Ayrıca, çantadan memnun değilseniz Sak Gear’ın tam bir geri ödeme sunmasını da seviyoruz.