İşte bir senaryo … endişeyle sırada bekliyorsunuz ve check-in çantanızın ne kadar ağır olacağını merak ediyorsunuz. Bagajınızın 50 lbs veya altında olmasını umarak. Hangi eşyaları taşıyacağınızı çılgınca seçen o kişi olmak zorunda olmamanız için dua etmek.

Şimdi sıra sende. Bavulunu teraziye koydun. Kırmızı sayıların size baktığı ölçek ekranına bakıyorsunuz ve üç kilo olduğunu görüyorsunuz! Ön büro havayolu görevlisi ne yapmak istediğinizi sorar. Eğer benim gibiyseniz, kesinlikle ücreti ödemek istemezsiniz. Bu nedenle, muhtemelen bagajınızı teraziden çıkaracaksınız, sanki size bakan sırada sabırsızlıkla bekleyen herkese bakarken utanç verici bir şeymiş gibi. Bu konuda ayrıksı olmaya çalışın ve iç çamaşırlarınızın insanların gördüğü ilk şey olmadığından emin olun. Şahsen, bunu bir bagaj için üç kez yapmak zorunda olduğumu hatırlıyorum (bu 10 lbs üzerindeydi). Stresli, utanç verici ve böyle bir güçlük.

Arkadaşımın bana tanıttığı bir seyahat aksesuarı, tüm seyahat deneyimimi daha iyi hale getirdi ve yüzlerce dolar tasarruf etti.
Peki, fazla kilolu ücretler ne kadar?
Bir daha asla fazla kilolu bagaj için ücret almak zorunda kalmamaktan daha iyi ne olabilir? Çoğu ABD havayolu şirketi, check-in çantalarını 50 lbs’nin (22.68 kg) üzerinde fazla kilolu olarak kabul eder. Bazı havayolları farklıdır, örneğin, American Airlines’da birinci sınıftaysanız, kontrol edilen bagaj hakkınız 70 lbs’dir. Ücretler, check-in yapılacak bir çanta için zaten ödeme yaptığınızda toplanır. Ücretler gidiş-dönüş 100 ila 200 dolar arasındadır.

Kendim kullandıktan sonra hemen Amazon’da en iyi bagaj ölçeğini aramaya başladım. Bir çiftten fazlasını buldum ve sizinle paylaşmak istedim.
Tarriss Jetsetter Dijital Bagaj Ölçeği
Bu seyahat ağırlık ölçeği, Amazon’daki en iyi all-around dijital ölçek için benim seçimim. Şahsen ben bunu aldım. Niçin? % 100 memnuniyet garantisi ve ömür boyu garanti nedeniyle. İncelemelerin çoğunda mükemmel müşteri hizmetinden bahsedilmektedir. Tasarım şık bir paslanmaz çelik levha ve yüksek mukavemetli plastik alt plakadır. Diğer seyahat ölçeklerine kıyasla modaya uygun. Bagaj tutamağının etrafına sarılmak üzere tasarlanan kayış, daha doğru bir ölçüm için sağlamdır. Ürün ölçüleri: 5.8×1.2×1.9 inç Ağırlık: 3.3 oz