5 NYC devlet okulu eğitimcisi, mükemmellik öğretimi için ev bayrağı ödülünü aldı

Beş New York Eyalet okulu öğretmeni geçen hafta kendileri ve okulları için toplam 175.000 dolar kazandı.

Beş ilçenin her birinden bir öğretmen, olağanüstü devlet okulu öğretmenlerini onurlandırmayı amaçlayan Mükemmeliyet Öğretimi bayrak Ödülü’nde büyük ödül kazandı.

Kazananlar Hubert Queens 232 Lindenwood Okul/PS de H. Humphrey İlköğretim Okulu/Staten Adası’nda 57 PS; 146 Brooklyn New School/PS Andrew Chiappetta, ikinci sınıf bir özel eğitim öğretmeni; ve Cheryl Rizzo, orta okul İngilizce Dil Sanatları öğretmeni Penelope Smetters-Bronx’ta Müzik Celia Cruz Bronx High School Jacono, kurucu Grup Müdürü; Harlem Samba Manhattan’da Frederick Douglass Akademisi’nde Dana Monteiro, müzik eğitmeni ve kurucusu; Patricia Lockhart, Fen öğretmeni dahil.

Her öğretmen 25.000 dolar nakit ödül alacak ve okulları 10.000 dolar alacak. Kazananlar, öğrenciler, okul müdürleri, diğer öğretmenler ve velilerden alınan 1.000 aday arasından seçildi. Eğitim ve hayırsever liderlerden oluşan bağımsız bir jüri grubu, yarışmanın kazananlarını belirlemeye yardımcı olur.

Hakimler Nicola Vassell Galerisi New York Eyalet Üniversitesi’nden Dr. Betty A. Rosa, eğitim Komisyon Üyesi ve Başkanı; Mükemmellik kazanan Öğretim için Dr. Lou Lahana, 2020 BAYRAK Ödülü; (BPI) Ozan Cezaevi Girişimi Max Kenner, kurucusu ve İcra Direktörü; Félix V. Matos Rodríguez, New York Şehir Üniversitesi Rektörü; ve Nicola Vassell, kurucusu dahil.

“Bir devlet okulu öğretmeniyle tanışmış olan herkes, öğrencilerini her zaman ilk sıraya koyduklarını biliyor ve bu yılki kazananlar bu noktayı ve çok daha fazlasını kanıtladı. Bu süreç boyunca öğrendiğimiz tüm öğretmenler, hiçbir şeyin—bu kadar çok kişiden bu kadar çok şey alan küresel bir salgın bile—öğrencilerin öğrenebilecekleri, paylaşabilecekleri, büyüyebilecekleri ve gelişebilecekleri alanlar yaratmalarını ve yaratmalarını engelleyemeyeceğini göstermiştir.” dedi.

1000 aday arasından hakimler, başvuruyu tamamlamak, mülakata katılmak ve müdürleriyle mülakat yapmak zorunda kalan 35 yarı finalisti seçti.

“Öğretmenler, öğrenciler, yöneticiler ve aileler daha önce yaşadığımız hiçbir şeye benzemeyen bir öğretim yılını tamamlıyorlar ve başarılanları onurlandırmak için zaman ayırmamız önemlidir. İlham veren öğretmenlerimizi tanımak ve kutlamak için bu fırsattan heyecan duyuyorum, ” dedi Dr. Betty A. Rosa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir