Bronx milletvekilleri şehir ve okulları uzaktan öğrenme seçeneğini uygulamaya çağırıyor

New York aileleri Eylül ayında okul yılına başlamaya hazırlanırken. 13 Aralık’ta, Kuzey ve kuzeybatı Bronx’tan bir çift milletvekili, tıbbi olarak covıd-19 pandemisine karşı aşılanamayan veya uygun olmayan öğrencileri ağırlamak için uzaktan öğrenme seçeneği çağrısında bulunuyor.

New York Şehir Meclisi üyesi Eric Dinowitz ve New York Eyaleti Meclis Üyesi Jeffrey Dinowitz Eğitim şehir Bölümü için ortak bir mektup gönderdiler (DOE) merkezi uzaktan öğrenme seçeneği mevcut sadece iki aşı olmak için çok genç ya da aşılanması için meşru tıbbi nedenlerle kemoterapi gören veya bağışıklık sistemleri zayıflamış olanlar gibi öğrenciler için yapılması Başbakanı Meisha Porter isteyen.

Mektupta, bireysel okulların aynı anda çalışan kişi içi ve uzak sınıflarla görevlendirilmesinin aksine, uzaktan öğrenme seçeneği isteniyor. Ayrıca, kişisel veya felsefi itirazdan dolayı aşılamamayı seçen ailelere uzaktan öğrenmenin önerilmemesi gerektiğini de belirtir.

Jeffrey Dinowitz,” tıbbi olarak aşılanabilecek herkesin bunu yapması gerektiğine kesinlikle inanıyorum ve aşı yaptırmamayı tercih edenlere alternatif seçenekler sunmakla ilgilenmiyorum ” dedi. “Fakat gerçek şu ki, birçok çocuk kendilerini bu ölümcül salgından koruyamıyor çünkü çok küçükler ya da meşru tıbbi sorunları var. Şehrimizin de bu öğrencilere güvenli bir halk eğitimi verme yükümlülüğü var ve buradaki uygun çözümün merkezi bir uzaktan öğrenme seçeneği sunmak olduğuna inanıyorum. Belediye Başkanı de Blasio ve Şansölye Porter’ı öğrencilerimiz için uzaktan öğrenme seçeneğine karşı mevcut muhalefetlerini yeniden gözden geçirmeye çağırıyorum.”

DOE şu ana kadar COVID-19 aşısının sadece 12 yaş ve üstü insanlar için mevcut olmasına rağmen, bu aileler için herhangi bir seçenek sunmayı reddetti. Amerika Birleşik Devletleri’nde Los Angeles, Chicago ve Philadelphia da dahil olmak üzere bir tür çevrimiçi öğrenme sunan çok sayıda büyük devlet okulu bölgesi bulunmaktadır.

New York City, covıd-19 enfeksiyon oranlarında bir artış yaşıyor ve şu anda günde ortalama 2.000’den fazla yeni vaka var, çünkü son derece bulaşıcı Delta varyantı tamamen ele geçirildi.

Eric Dinowitz,” Eğitim Bakanlığı’nın yüz yüze öğrenmeye dönüşü kolaylaştırmak için anlamlı adımlar attığını bilmek güven verici ” dedi. “Ancak, 12 yaşın altındaki öğrenciler ve tıbbi nedenlerden dolayı aşı alamayan çocuklar bu süreçte tam olarak dikkate alınmamaktadır. DOE’NİN bu öğrencileri barındıracak merkezi bir uzaktan öğrenme seçeneği oluşturması için yeterli zaman olmuştur. Delta varyant vakalarındaki artış hızlandıkça bu durum giderek daha acil hale geliyor. Pandemiden öğrendiğimiz tüm derslerle, Belediye Başkanı de Blasio ve Şansölye Porter’ın merkezi bir uzaktan seçenek sunarak hiçbir çocuğun dışarıda kalmamasını sağlayabileceğini biliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir