Brookfield Properties’in Bankside faz 1’i aşıyor ve faz 2’de zemini kırıyor

En son haberler için PoliticsNY bültenimize kaydolun ve bölgenizdeki ve New York’taki 2021 seçimlerinden haberdar olun

Kasım 2019’da Brookfield Properties, Mott Haven’daki sahil boyunca yer alan 950 milyon dolarlık 4.3 dönümlük karma kullanımlı çok Kuleli bir gelişme olan Bankside’ı tanıttı.

Bankside, ilçede şimdiye kadar yapılmış en büyük özel yatırımlardan birini temsil ediyor. Brookfield, Eylül 2018’de Somerset Partners ve Chetrit Group’tan 165 milyon dolara mülk satın aldı.

26 Mart’ta Brookfield, 2401 third Avenue’da bulunan “third at Bankside” faz 1 sahasındaki son kuleyi ve 101 Lincoln Avenue’da bulunan “Lincoln at Bankside” Faz 2 sahasındaki kırık zemini aştığını açıkladı.

Brookfield Properties geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı Alireza Esmaeilzadeh,” Brookfield, Bronx’un geleceğine kendini adamıştır ve Bankside gelişimini ilerletirken bu önemli kilometre taşlarını vurmaktan gurur duyuyoruz ” dedi. “Mott Haven, sevilen yerel restoranları ve mağazaları ile tanınıyor ve onları desteklemekten heyecan duyuyoruz – özellikle pandemiden kurtulmaya başladığımızda. Mott Haven’ın sahilini tüm topluluk için erişilebilir hale getirerek, yeni perakende ve topluluk alanı yaratarak, yüzlerce yeni iş fırsatı yaratarak ve daha fazlasını yaparak, amacımız ilçeye yatırım yapmak ve yeni gelişmeyi toplumun dokusuna örmektir.”

Bankside, Harlem Nehri boyunca üçüncü cadde Köprüsü’nün her iki tarafında bulunan iki parsel tüketecek – 2401 üçüncü cadde ve 101 Lincoln Caddesi’nde. 2401 Third Avenue’de 462.000 brüt metrekare ve Lincoln’de 950.000 brüt metrekare olacak. Üçüncü cadde parselinde üç kule ve 101 Lincoln Bulvarı’nda dört kule olacak.

Şimdi başlamış olan inşaat, 2021 yılı sonuna kadar açılması beklenen 2401 üçüncü Cadde’deki sitede 450’den fazla daire ile başlayan iki aşamada gerçekleşecek.

Harlem Nehri kıyısında halka açık bir sahil Parkı ve esplanade olacak. Brookfield ayrıca kıyı bölmesine önemli iyileştirmeler yapacak ve nehre yayla bağlantısını artıracaktır.

Gelişmesine zemin 15 bin metre kare katta yerel perakende, teknoloji de dahil olmak üzere-Mukadder Proje tarafından yürütülen eğitim ve Toplum Merkezi temel yer alacak, kar amacı gütmeyen finansal okuryazarlık, toplam sağlık ve liderlik geliştirme eğitim yoluyla alamayan topluluklarını odaklanmış bir gayrimenkul-tabanlı eğitim programı yönetir.

Brookfield, inşaat projesi ile birlikte Güney Bronx sakinleri için iş fırsatlarını en üst düzeye çıkarmak için Bankside’daki yerel işe alım programı için Building Skills NY ile birlikte çalıştı. Bu işbirliği sayesinde, yerel topluluk kolejleri ve toplum ve inanç temelli ortaklarla 20’den fazla işgücü eğitimi ortaklığı kurulmuştur.

Bina Becerileri NY David Meade, İcra Direktörü “Bankside projenin şehrin ekonomik kurtarma çabalarına katkı sağlayarak, inşaat sektöründe işler iyi güvenli ödeme alamayan toplumlarda New Yorklular – özellikle de – -yardım misyonunu daha da Becerilerini geliştirmek için eşsiz bir fırsat sağladı.” dedi. “Brookfield Properties’in Güney Bronx sakinlerinin ilk günden itibaren bu çabadan doğrudan yararlanmasını sağlama taahhüdünü takdir ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir