Sıcak bir yaz gününde sahile gitmekten daha eğlenceli birkaç şey var. Biraz güneş gölgesi, büyük plaj havluları ve biraz UV koruması için plaj şemsiyeniz veya plaj kanopiniz var, hepsi de gitmeye hazır eşleşen bir taşıma çantasında. Ne yazık ki, çok sıcak diye bir şey var ve sıcaklıklar yükseldiğinde, bir plaj çadırının gölgesini düşünmek isteyebilirsiniz. Cildinizi yakabilecek güneş ışınlarından sunabileceği zararlı UV ışınlarından korunmadan bahsetmiyorum bile. Sıcakta rahatsız olmanın yanı sıra, aslında yanabilir ve hasara neden olabilirsiniz. Plaj çadır sizin ve diğer yapılmasını dinlenmek ve aşırı ısınma ya da tehlike kendinizi koyarak olmadan çevrenizi zevk yardımcı olur.

Plaj çadırları da size mahremiyet sağlar. Bu yüzden insanlar plaja veya havuza gittiklerinde kabin kiralamak için yüzlerce dolar harcıyorlar. Aileniz ve arkadaşlarınızla rahatlayabilir, yemek yiyebilir ve plajın tadını çıkarabilir, diğer insanların size dikkat etmesinden endişe duymazlar.

Birçok farklı mağazada veya çevrimiçi olarak bir plaj çadırı bulabilirsiniz, ancak satın alma işleminizi yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır.

En iyi Plaj Çadırını Nasıl Bulabilirsin?
Hangi tür plaj çadırının sizin için en iyi olacağını seçerek başlayın. Birkaç farklı türleri vardır.

Geleneksel bir çadır kamp çadırı gibidir ve tam bir görsel mahremiyet sunar. Dışarıdaki sesleri duyabileceksiniz ve özellikle sıcak bir günse biraz ısınabilir, ancak insanlar sizi göremeyecek ve güneş ışınlarını engellemeye yardımcı olacaktır.

Birkaç farklı çeşitte gelen kanopiler de vardır. Pop-up çadırlar, kendiniz olsanız bile, kurulumu kolay ve kolaydır ve en uygun seçenektir. Direk çadırları gibi direk kanopileri biraz daha zor olma eğilimindedir, ancak daha dayanıklıdırlar. Bunlar daha rüzgarlı günler için daha iyi.

Son olarak, çerçeve gölgelik. Grubun en sağlamıdır ve yerleşik bir çerçeveye sahiptir. Bununla birlikte, kurulumu daha ağır ve daha zordur ve çoğu durumda bunu tek başınıza yapamazsınız.

Sizin için en iyi çadırı seçmeden önce, plaj hedefini ve ziyaret ederken genellikle koşulların ne olma eğiliminde olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca, plaja kiminle gideceğinizi düşünmek isteyeceksiniz, eğer bir çadır seçerseniz, kurulum için yardıma ihtiyacınız olacak.

Dikkate almak isteyeceğiniz bir sonraki faktör boyuttur. Doğru ya da yanlış boyut yoktur – bu sadece kaç kişinin sizinle sahile gideceği ve çadırda vakit geçireceği meselesidir. Plajın büyüklüğünü de göz önünde bulundurmak isteyeceksiniz, ancak çoğu durumda bol miktarda yeriniz olacak — bir ev inşa etmek yerine bir çadır kuruyorsunuz. Ancak, plajın kalabalık olacağını biliyorsanız, satın aldığınız çadırın büyüklüğüne sınırlar koyabilir.

Çadırın özellikleri başka bir husustur. Basit bir çadır almak için yeterince kolaydır, ancak bol miktarda çan ve ıslık bulunan çadırlar da vardır. Bunlar çadırı kullanan herkes için daha işlevsel ve daha konforlu hale getirebilir.

Bu popüler özelliklerden bazılarını göz önünde bulundurun:
Su geçirmez
Tamamen kapalı duvarlar
Açılan ve kapanan pencereler
Paspaslar
Kurutma hatları
Kum torbası
Bazı çadırlar bu ek özelliklerle birlikte gelirken, temel bir plaj çadırı seçerseniz bunları ayrı olarak satın almanız gerekir.

Son olarak, bütçenizi dikkate almak isteyeceksiniz. Çadırlar fiyat olarak değişir ve 100 $ ‘ın üzerinde sadece 20 $ veya 30 $ ‘a mal olabilir. Açıkçası, bütçeniz gerçekten harcayabileceğiniz şeylere dayanacaktır, ancak gökyüzü sınır olsa bile, en pahalı çadırda para harcamak akıllıca olmayabilir. Sadece basit ve basit bir şeye ihtiyacınız varsa, ihtiyaçlarınıza uygun olmayan bir şeye bir kol ve bacak harcamanın bir anlamı yoktur.

Bazen, seçiminizi daraltmanın ve ne tür bir çadıra ihtiyacınız olduğunu anlamanın en iyi yolu kendinize birkaç soru sormaktır. Şununla başla:

En iyi boyut nedir ve ihtiyacım olan boyutu nasıl belirlemeliyim?
Plaj çadır benim herhangi özel bir bakım gerektiriyor mu?
Bir çadır ve gölgelik arasındaki fark nedir ve hangisi benim için daha iyi?
Plaj ziyaretimi daha keyifli hale getirecek özel özellikler var mı? Kesinlikle ihtiyacım olan özellikler var mı?
Çadırı tek başıma kurabilmem mi gerekiyor yoksa her zaman yanımda yardım edecek insanlar olacak mı?
Yaz için en iyi Plaj Çadırları
Artık bir çadırda ne istediğinize dair bir fikriniz olduğuna göre, mevcut seçeneklere göz atabilirsiniz. Aşağıda en sevdiğimiz plaj çadırlarının bir listesini derledik:

Pasifik Esintisi Kolay Plaj Çadırı

Pacific Breeze Easy Up Çadırı, çadırlarını çok fazla güçlük çekmeden kurabilmeleri gerekenler için mükemmel bir seçenektir. Bir kişinin çadırı hızlı bir şekilde kaldırmasını mümkün kılan herhangi bir direk veya çerçeve içermeyen bir açılır tasarıma sahiptir.

Çadır, SPF 50 + güneş koruması sunan ve su geçirmez bir malzemeden yapılmıştır, bu nedenle plajda ani bir duş varsa endişelenmenize gerek yoktur. Çadır, çadırdan uzaklaşırsanız eşyalarınızı saklamak için kazıklar ve iç ceplerle birlikte gelir.