Compass’ın son parçası uygun fiyatlı konut geliştirme Batı çiftliklerinde başlıyor

En son haberler için PoliticsNY bültenimize kaydolun ve bölgenizdeki ve New York’taki 2021 seçimlerinden haberdar olun

Compass Residences’ın Batı Çiftliklerindeki uygun fiyatlı konut kompleksinin son aşamasının inşaatı, 19 Mart Cuma günü resmi bir çığır açan fanfare ile başladı.

Bir zamanlar endüstriyel bir şerit boyunca bir mermer Fabrikası deposu olan Compass Six, sonunda mahallenin üzerinde 16 kat yükseklikte duracak ve 261 uygun fiyatlı ev sağlayacak — bunların yarısı yılda 52.000 doların altında kazanan aileler için ayrılacak.

Compass Six, uygun fiyatlı konut geliştirme için on yıllık bulmacanın son parçasıdır; bittiğinde, Compass Residence, ilçenin kalbinde yaşamak için uygun fiyatlı yerlere sahip sekiz binada toplam 1.400 aile sağlayacaktır.

Belediye Başkan Yardımcısı Vicki Been’e göre, projenin önemi, şehir COVID-19 pandemisinden kurtulmak için çalışırken ve New Yorkluların on yıllardır yaşadığı uzun süredir göz ardı edilen eşitsizliğe son verdikçe daha da artıyor.

DSÖ konut ve ekonomik kalkınma Belediye Başkan Yardımcısı Been,” Compass Residences, az kullanılan bir endüstriyel arazi şeridini Bronx’un Crotona ve West Farms mahalleleri için gerçekten değerli bir varlığa dönüştürüyor ” dedi. “Bu son bina tamamlandıktan sonra, Geliştirme Projesi, kaliteli uygun fiyatlı konutlar ve büyük açık alanlara ve perakendeye erişim sağlayarak yaklaşık 1.400 hanenin hayatını değiştirmiş olacak – bunların hepsi şehrin bu pandemiden adil bir şekilde iyileşmesi için kritik öneme sahip.”

19 Mart’ta çığır açan katılımcılar, projenin geliştiricileri olan Monadnock Development and Signature Urban Properties ile birlikte şehir konut geliştirme şirketi ve konut Koruma ve geliştirme Bakanlığı (HPD) üyeleriydi. Finansman devi Wells Fargo’nun temsilcileri de hazır bulundu.

Diğer temsilciler HPD Komiseri Louise Carroll, HDC Başkanı Eric Enderlin, Bronx İlçe Başkanı Ruben Diaz Jr. ve Belediye Meclisi Üyesi Rafael Salamanca idi.

Belediye Başkanı Bill de Blasio yaptığı açıklamada, Compass Six’in “covıd-19 tarafından sert bir şekilde vurulan gururlu bir mahalle ve West Farms’ın iyileşmesi için bir yol çizmesine yardımcı olma fırsatını işaret ettiğini belirtti.”

Compass Residences’ın tam yeri, 2.ve 5. metro hatları boyunca West Farms Square-East Tremont Avenue İstasyonu’na yürüme mesafesindedir ve Bronx Nehri boyunca sahil şeridine dönüşen eski bir otoyol olan yeniden tasarlanan Sheridan Bulvarı’nın bitişiğinde yer almaktadır.

Buradaki tüm evlerin büyük çoğunluğu, yılda 61.000 dolar veya daha az kazanan düşük ve orta gelirli hanelere hizmet vermektedir. Birimlerin bir kısmı da eskiden evsiz ailelere verilir; Compass Six binasının 39 birimleri evsizler için ayrılacak.

Konuttan daha fazlası, kalkınma aynı zamanda topluma yeni bir devlet okulu, 19.000 metrekarelik ticari alan, 1.600 metrekarelik topluluk alanı, ofisler, acil bakım tesisi ve 71 park yeri sunmaktadır. Ayrıca yakındaki Starlight Park’a bağlantı sağlar.

Crotona Park East and West Farms’ın 2011 rezoning’inden doğan Compass projesi, dörtte biri azınlık ve kadınlara ait işletmeler için ayrılmış 2.000 yeni inşaat işi sağladı. Compass Six’in 2024’te bitmesi bekleniyor.

“Pusula Altı’nın çığır açması bu hedeflere doğru atılmış muazzam bir adımdır. Compass Six’in tamamlanmasıyla birlikte, yeniden tasarlanan Sheridan Bulvarı’nın hemen karşısındaki Starlight Park ve Concrete Plant Park gibi yakındaki olanaklardan yararlanacak toplam 1.400 aileye sahip olacağız,” dedi Diaz Jr. “yüzlerce Bronx sakininin ev arayabilecekleri yeni ve uygun fiyatlı bir birime sahip olmasını dört gözle bekliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir