Cuomo, CUNY öğrencileri için 125 milyon dolarlık borç yardım programını açıkladı

New York Şehir Üniversitesi, ülkenin en büyük kentsel Devlet Üniversitesi sistemidir ve tüm Ivy League okullarının bir araya getirdiği gibi orta sınıfa ve ötesine neredeyse altı kat daha fazla düşük gelirli öğrenciye sahiptir. Birçok CUNY öğrencisinin pandemiden en çok etkilenen ailelerden geldiği göz önüne alındığında, Demokrat Vali Andrew Cuomo, 29 Temmuz’da, cuny’ye katılan en az 50.000 öğrenci için 125 milyon dolara kadar ödenmemiş borcu ortadan kaldırmak için kapsamlı bir plan olan CUNY geri dönüş programını açıkladı.ve COVID-19 pandemisi sırasında maddi sıkıntılar yaşadı.

Vali yeni planı açıklarken, ” COVID-19 pandemisi pek çok New Yorklu’nun hayatında zorluklara neden oldu ve öğrencilerimiz en çok etkilenenler arasındaydı. Bu çığır açan yeni program, milyonlarca dolarlık ödenmemiş borcu ortadan kaldırarak, on binlerce CUNY öğrencisine pandemiden sonra ayağa kalkmak ve geleceklerini planlamak için çalışırken çok ihtiyaç duyulan rahatlamayı sağlıyor.”

Ek olarak, program Aralık 2020’de koronavirüs müdahale ve Yardım ek ödenekleri Yasası’nın Yüksek Öğrenim Acil Yardım Fonu aracılığıyla CUNY’YE tahsis edilen federal teşvik yardımı ile finanse edilecektir.

“CUNY geri dönüş programının amacı, new Yorkluların ekonomik merdiveni yukarı taşımak için ihtiyaç duydukları sınırlı araçlara sahip eğitime erişmek için finansal engelleri kaldırmaktır.” Yeni gündem, cuny öğrencilerinin ve yeni mezunların, ödenmemiş öğrenim ve Ücretler hayaleti olmadan eğitim ve kariyer hedefleri doğrultusunda ilerlemeye odaklanmalarına katılacak. “Dedi CUNY Şansölyesi Félix V. Matos Rodríguez.

Nitelikli öğrenciler için uygunluk kriterleri ayarlanabildiği gibi, aşağıdaki kriterleri karşılayan on binlerce öğrenci Ağustos 2021’de öğrenim ücretlerini ve ücretlerini otomatik olarak elimine ettirecektir. CUNY Şansölyesi Felix V. Matos Rodríguez’e göre.

Bunlar uygulanacak kriterlerdir:

Öğrenciler, CUNY’NİN 2020 baharında ve 2021 baharında federal öğrenci acil durum hibelerini tahsis etmek için kullandıklarına benzer kriterleri kullanarak zorluk çekmeye karar verdiler.
Bu, devlet öğrenim yardımı programına hak kazanan ancak azami ödül için uygunluk şartlarını karşılamayan öğrencileri de içerebilir.
Ulusal acil durum 13 Mart 2020’de ilan edildiğinden beri CUNY’DEN mezun olan ve 2020 baharından 2021 baharına kadar ödenmemiş bakiye borcu olan öğrenciler.
2020 ilkbahar, 2020 yaz, 2020 sonbahar ve 2021 ilkbahar dönemlerinden herhangi biri için dönem başına 100 ABD Doları veya daha az ödenmemiş bakiyesi olan öğrenciler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir