De Blasio, okul öncesinde uygun çocukları aşılamak için ‘büyük’ kampanya vaat ediyor

Şehir, ebeveynleri Covıd-19 aşısı hakkında eğitmek ve Eylül ayında sınıflara tam dönüş öncesinde uygun çocukları aşılamak için “büyük” bir kampanya yürütmeyi planlıyor. Belediye Başkanı Bill de blasio Salı günü yaptığı açıklamada, 13.

De blasio basın toplantısında gazetecilere verdiği demeçte,” birçok ebeveyn bunu üstlenecek çünkü aşılamanın yaygın olarak kullanılabilir ve ücretsiz olduğunu biliyorlar ” dedi. ” Ayrıca ebeveynleri uyarmak, onları eğitmek, onları getirmek, onlar için kolaylaştırmak için büyük, büyük bir kampanya yapacağız.” Planla ilgili ayrıntılar okulun başlamasından birkaç hafta önce açıklanacak.

Belediye Başkanı, Genel aşılama oranları ülke genelinde yavaşlamaya devam ettikçe, hala vurulmamış olan New Yorkluları COVID-19 aşısı almaya çağırdı. En yavaş aşılama oranına sahip gruplar, Mayıs ayı sonlarında Pfizer aşısına hak kazanan 12 ila 18 yaş arasındaki çocuklardır. Şehir verilerine göre, beş ilçede 9,757,650’den fazla aşı uygulandı.

De blasio, beş İlçedeki yeni koronavirüs vakalarının sayısının arttığını bildirmeden önce,” onu inşa etmeliyiz, daha tutarlı hale getirmeliyiz ” dedi. Salı günü, yedi günlük yuvarlanma ortalamasına dayanan yeni vaka sayısı şu anda 576ya ulaştı, 90 New York sakinleri Olası COVID-19 semptomları olan bir hastaneye yatırıldı ve bu New Yorkluların neredeyse %25’i virüs için pozitif test edildi ve şehrin COVID pozitifliği oranı 1.72’ye ulaştı%

Henüz açıklanmayan kampanya, ebeveynlerin, öğrencilerin ve eğitimcilerin bu sonbaharda kentin okul açılış planı hakkında giderek daha fazla endişe duymasıyla geliyor. Giderek artan sayıda ebeveyn ve Belediye Meclisi Üyesi Mark Treyger, Eğitim Bakanlığı’nın özellikle aşı için uygun olmayan çocuklar için tamamen uzak bir seçenek sunmasını istiyor.

Çağrılar, şu anda yeni COVID enfeksiyonlarının %83’ünü oluşturan COVID Delta varyantının endişesinden de kaynaklanıyor ve şehrin sağlık ve güvenlik protokollerine uyma kabiliyetine güvensizlik eksikliği nedeniyle Eylül ayında geliyor, bir avuç ebeveyn amnew York Metrosu’na söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir