DOE anlaşması, engelli Bronx öğrencileri için kritik hizmetlere erişimi iyileştiriyor

Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesi, geçtiğimiz hafta Bronx bağımsız yaşam Hizmetleri (BILS) ve bronx’ta engelli iki öğrenci tarafından açılan 2017 davasını çözmek için New York Şehri Eğitim Bakanlığı (DOE) ile bir anlaşmayı onayladı.

Toplu dava davası, DOE’NİN yasal olarak zorunlu özel eğitim hizmetlerini reddetmesine itiraz etti ve uzlaşma anlaşması sınıf için geniş bir rahatlama sağlıyor.

Anlaşma, şehir DOE’NİN mesleki terapi veya konuşma terapisi gibi ilgili özel eğitim hizmetlerine ihtiyaç duyan engelli Bronx öğrencilerinin ailelerine ilgili hizmet kuponlarının verilmesine ilişkin davada ortaya çıkan endişeleri ele almaktadır. Şehir DOE, okullarda hizmet sunma kapasitesine sahip olmadığında bu kuponları verir ve ailelere kuponları kullanan çocukları için hizmetleri gerçekten güvence altına almak için ihtiyaç duydukları bilgi ve kaynakları sağlamadan kuponları sık sık vermiştir.

Anlaşmaya göre, Belediye Başkanı politika ve uygulamalarında çeşitli değişiklikler yapacak. Bu değişiklikler, DOE’NİN okullardaki Bronx öğrencilerine hizmet sunma kapasitesini artırarak kuponlara olan bağımlılığını azaltmayı amaçlamaktadır. Şehir DOE’SİNİN bir kupon çıkarması gerektiğinde, anlaşma ailelerin çocuklarına hizmet almak için kuponu kullanmak için gereken destek ve bilgileri almasını sağlar ve ailelerin bu süreçte kaçırılan hizmetler için makyaj hizmetleri almasını kolaylaştırır.

BILS İcra Direktörü Brett Eisenberg,” engelli öğrencilerin halk eğitimine tam olarak erişebilmeleri için ilgili hizmetleri almaları çok önemli ” dedi. “Bu anlaşma, Bronx öğrencileri için ilgili hizmetlere uzun zamandır ihtiyaç duyulan iyileştirmeleri getirecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir