Sırt çantaları genellikle okul kitaplarını taşımak veya yürüyüş gezileri için kullanılır, ancak seyahat sırt çantaları veya seyahat çantaları da harika bir taşıma bagajı parçası yapar. Boyut için çoğu havayolu kısıtlamasını karşılıyorlar ve seyahat ederken ellerinizi serbest tutmanıza izin veriyorlar.

Erkekler için bir seyahat sırt çantasıyla, eşyalarınızı koltuğun altında saklayabilirsiniz, böylece uçuşunuz sırasında ihtiyacınız olan her şeye kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca, kıyafetler ve su şişeleri gibi tüm seyahat malzemelerinizi atmak için gece veya hafta sonu çantaları olarak kullanılmak üzere mükemmel boyuttadırlar. Birçok erkek için seyahat sırt çantası mükemmel bir bagaj parçasıdır.

Erkekler için en iyi Seyahat Sırt Çantasını Nasıl Seçersiniz?
Seyahat veya hafta sonu seyahatleri için seyahat temellerine ve garip kişisel eşyalara uyan bir sırt çantası seçmek, okul kitapları için veya hatta yürüyüş veya başka amaçlar için bir sırt çantası seçmekten daha karmaşık olabilir. Bir seyahat sırt çantasıyla, yalnızca ihtiyaçlarınıza uygun bir şey bulmanız gerekmez (su şişesi cebi, ön fermuarlı cep, yastıklı dizüstü bilgisayar bölmesi vb.).) havayolu kısıtlamalarına uyan bir şeye ihtiyacınız olabilir. Ve durumunuza bağlı olarak, stil ve sırt çantasının uyumu gibi şeyler de önemlidir.

İyi haber şu ki, mükemmel seyahat sırt çantasını bulmak her şeyi kolaylaştırıyor. Seçimlerinizi daraltmak ve sizin için doğru olan paketi bulmak için harcadığınız çaba, kullandığınız paket için herhangi bir endişe duymadan seyahat ederken buna değer.

Erkekler için bir seyahat sırt çantası için alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şeylerden bazıları nelerdir?

Uydurmak
Seyahat için bir sırt çantası satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey paketin uyumudur. Bir sırt çantası uymuyorsa veya rahatsız edici ise başka hiçbir şey önemli olmayacaktır. Dünyadaki en iyi çanta size iyi gelmez ve vücudunuza kötü uyuyorsa sizin için en iyi çanta değildir.

Çantanın uygunluğunu değerlendirirken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. İlk olarak, kalça kemeri. Bu, kalçalarınızın etrafından geçen ve daha ağır yüklerin ağırlığını taşımanıza yardımcı olan kayıştır. Çok düşük veya çok yüksekse, amacına hizmet etmeyecek ve aslında vücudunuzun ağrısına veya yaralanmasına neden olabilir.

Bir sonraki uyum faktörü, paketin gövde uzunluğudur. Sırt çantanıza uygun bir uyum, gövdenizin uzunluğuna uyacaktır. Gövde uzunluğunuzu ölçmek için omuz bıçaklarınız arasında kalçalarınızın üst kısmına kadar ölçün.

Sırada omuz askıları var. Bir seyahat sırt çantasının kayışlarının koltuk altlarınızdan birkaç ila üç santim uzamasını istiyorsunuz. Ayrıca, omuzlarınızın şekline uyan makul kadar dolgu olmalıdır.

Uyumla ilgili son faktör sırt çantasının arka panelidir. Yumuşak, yastıklı paneller harika, ancak daha ince dolgu kadar havalandırma sunmayacaklar. Dolgu iyidir, ancak diğer eksiklikleri telafi etmek için birçok ucuz paket sırt dolgusuna yüklenir ve terli bir sırt ve ucuz, kötü yapılmış bir paketle sonuçlanırsınız. İyi hava akışı sağlayan hava örgü köpüğü olan bir sırt çantası arayın.

Hacim
Bir sırt çantasının hacmi, iç büyüklüğünü ve kaldırabileceği yükü ifade eder. Hacim litre cinsinden ölçülür ve paketlerin çoğunluğu 15L ila 85L aralığında bir yere düşecektir – bu yüzden oldukça çeşitli bir miktar.

Karşılayabileceğiniz en büyük hacmi seçmek, gitmenin yolu gibi görünse de, bu her zaman böyle değildir. Daha büyük her zaman daha iyi değildir ve “seyahat sırt çantası uzmanlarının” çoğunluğu 50L civarında bir çanta aramanızı önerir, 5 ila 10L verir veya alır. Bu, çantanızın seyahat için çok ağır olmasına neden olmadan size bol miktarda alan sağlar ve paketlerken mümkün olduğunca verimli olmanızı teşvik eder.

Özellikler
Çoğu seyahat sırt çantası esas olarak aynı özellikleri sağlar, ancak burada ve orada bazı farklılıklar vardır. Özellikler için neyin en iyisi olduğuna dair hiçbir kural da yoktur – bu sadece bireysel gezgin olarak tercih ettiğiniz şeyle ilgilidir.

Erkekler için seyahat sırt çantasındaki en yaygın özelliklerden bazıları şunlardır:

Ana bölmeye kolay erişim
İstifleme süspansiyonu
Fermuarlı cepler, dış ve iç
Korku döngüleri
Suya dayanıklı
Belirli üreticilerin paketlerine eklemek istedikleri birkaç özellik daha olabilir, ancak genel olarak elde edeceğiniz şey budur. Bu sadece sizin için doğru olan özellikleri seçme meselesi. Örneğin, kilitli dış fermuarlı ceplere mi ihtiyacınız var? Ana bölmeye yukarıdan ve aşağıdan erişebilmek ister misiniz? Alışverişe başlamadan önce seyahat alışkanlıklarınızı biraz düşünün, böylece neyin işe yarayacağı ve sizin için neyin işe yaramayacağı hakkında bir fikriniz olur.

Erkekler için en iyi Seyahat Sırt Çantası için Seçtiklerimiz
Kelty Redwing 44 Seyahat Sırt Çantası
Bu paket 44 litrelik bir hacme sahiptir ve seyahat için mükemmeldir. Kısa ve uzun süreli seyahatler için iyi çalışır ve parkurlara çarpmaktan daha metropol bir tarza sahiptir. Paket, daha ağır yüklerinizi kolayca yönetmenizi sağlayan hafif ışınlı alüminyum tutma ve yüksek yoğunluklu polietilen çerçeveye sahiptir.

Sırt ve kayışlar rahatça yastıklıdır, ancak Dinamik Hava akımı sistemi arka panelini kullanarak ısı üretimini azaltır, böylece paketi uzun süre giyerken bile serin kalırsınız.