Sırt çantalı çadırlar genellikle vahşi doğada kamp gezileri düşündüğünüzde akla gelir, ancak son yıllarda başka bir şey için popülaritesi artmıştır: müzik festivallerine katılmak.

Birkaç gün boyunca birçok olası müzik festivali düzenlenir ve insanların gece boyunca yerinde veya yakınında kalmasına izin verir. Bu etkinlikler için bir otel odası rezervasyonu yapmak son derece pahalı olabilir ve bazı durumlarda imkansız olabilir çünkü çok fazla insanın da otel alanına ihtiyacı vardır. Bu, insanların festivaller için çadırlarda kamp yapmayı tercih etmelerinin birçok nedeninden biridir.

İnternette bulabileceğiniz kamp için en ucuz kamp kubbe çadırını kapmak ve seçtiğiniz festivalin yakınında bir kamp kurmak ya da yazları farklı olanlara seyahat etmek mümkün olsa da, birçok festival müdavimi daha rahat olduklarını düşünüyor. biraz zaman ve para yatırdıkları bir çadırda. Onlara daha samimi bir his verir ve bir festivale katılmakla geçen uzun bir günün ardından uyumak için rahat ve kuru bir ortam sunar.

Doğru çadırı bulmak biraz zor olabilir, ancak sürece yatırım yaptığınız her zamana değer. Bu özellikle daha büyük bir grup için bir çadır arıyorsanız geçerlidir. Çoğu insan arkadaşlarıyla festivallere katılır ve dört ya da beş kişinin sizinle kalmasını sağlayabiliyorsanız, festival deneyimini daha da eğlenceli hale getirebilir. Festival bittikten sonra partiyi kamp alanınıza geri götürebilir ve ertesi günkü festivaller başlayana kadar çadırınızda dinlenebilirsiniz.

Bir Festival Çadırında Nelere Dikkat Edilmeli
Bir festivale katılırken kullanmak için bir çadır için pazardaysanız, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır:

Tanınmış bir marka arayın. Birçok farklı üretici var ve birçoğu harika, ancak en iyi bahsiniz deneyimli bir marka tarafından yapılan bir çadıra yatırım yapmak. Çadır beklentilerinizi karşılamasa bile, yerleşik markalar daha iyi bir değişim politikası sunma eğilimindedir.
Çadırınızın boyutunu ve ağırlığını dikkate almak da önemlidir. Belli ki altı kişilik bir grup için daha büyük bir şeye ihtiyacınız var, ancak bütün gün yanınızda taşımanız veya bir mil veya daha fazla bir kampa götürmeniz gerekiyorsa, çok ağır bir şey istemezsiniz. Ne yazık ki, daha büyük gruplar için daha büyük çadırlar ağır olma eğilimindedir, bu nedenle kampınızı düzenlerken bunu göz önünde bulundurun.
İç mekan başka bir husustur. Daha büyük çadırlar her zaman daha fazla iç mekan anlamına gelmez ve ayrıca bölmeler veya ayrı odalar anlamına gelmeyebilir. Daha büyük bir grup insanla kalıyorsanız, muhtemelen çadırdayken mümkün olduğunca fazla iç mekan ve mahremiyet isteyeceksiniz.
Kamp yapacağınız mevsimi ve sıcaklıkları göz önünde bulundurun. Festivallerin çoğu sıcak yaz aylarında düzenlenmektedir, bu nedenle bol miktarda havalandırma sunan bir çadırınız olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Bir festivalde uzun bir terleme, yeme ve içme gününden sonra grubunuzla birlikte çadıra geri döneceğinizi düşündüğünüzde bu daha da önemlidir.
Birden fazla girişi olan bir çadır seçtiğinizden emin olun. Bu büyük bir anlaşma gibi görünmeyebilir, ancak havalandırmayı iyileştirir ve insanlar uyurken çadıra girip çıkmayı çok daha kolaylaştırır.
Festivaller için en iyi 6 Kişilik Çadırı Seçme
Artık bir festival çadırında nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair bir fikriniz olduğuna göre, orada hangi seçeneklerin bulunduğunu kontrol edebilirsiniz. Festival boyunca bir gece geçirmek için harika olacağını düşündüğümüz en sevdiğimiz büyük boyutlu çadırlarımızın bir listesini derledik.

Coleman Weathermaster 6 Kişilik Ekranlı Çadır

Coleman WeatherMaster 6 Kişilik Çadırda iki oda yaşam alanı ve ekranlı bir oda bulunmaktadır. Bu genişletilmiş alan, yemek yemek için veya gece boyunca biraz daha fazla maruz kalmak isteyenler için ikinci bir yatak odası olarak mükemmeldir. Bu çadır aynı zamanda 26 saat yüksek, 65 saat düşük ve 81 saat gece lambası için çalışan ve karanlıktan sonra güvenli hareket sağlayan bir LED ışık sistemine sahiptir.

Çadır çerçevesi güçlü metal fiberglastan yapılmıştır ve sert hava koşullarına dayanabilir. Çadırın kurulumu oldukça kolaydır ve yaklaşık 30 dakika içinde yapılabilir, bu da altı kişilik bir çadır için oldukça uygundur. Bunun bir festivalde kalmak için harika bir çadır olduğunu düşünüyoruz.