Sırt çantasıyla geçen uzun bir günün sonunda lezzetli bir yemekten daha iyi ne olabilir? Açık yol, doğanın rahatlatıcı seslerini, güzel manzaraları ve geceleri gökyüzündeki yıldızları görme şansını deneyimleyerek birçok lezzet sunuyor. Ancak, sırt çantasıyla seyahatinizden en iyi şekilde yararlanmak için yanınıza almanız gereken bir şey, yemeğiniz ve harika bir hafif yakıt bidonu sobası veya başka bir kamp sobasıdır. Açıkçası, çok fazla sıvı yakıt veya paslanmaz çelik sıvı yakıt sobası tüketen büyük bir brülör alamazsınız.

Hafif bir kamp sobası, yanlış gidemeyeceğiniz bir aksesuardır. Sırt çantanıza bir yakıt bidonu sobası eklediğinizde, vücudunuza uygun beslenme sağlamak, suyunuzu arındırmak ve bazı harika denenmiş ve gerçek izlere layık tariflerin tadını çıkarmak için tüm yeteneklere sahipsiniz.

Sırt çantasıyla seyahatiniz için mükemmel kamp sobasını seçerken çok önemli olduğunu öğreneceğiniz birkaç şey var, rüzgar kontrolü, kaynatma kabiliyeti ve hızlı kaynatma kabiliyeti, en sevdikleri iz yiyeceklerini pişirmek için güvenilir bir sobaya ihtiyaç duyan sırt çantalı gezginlerin en önemli istekleri. Hafif sobalar için, Jetboi MiniMo Pişirme Sisteminden çok daha iyi olmaz.

Neden bu Sobayı seveceksin
Jetboi, bu mini ocağı tamamen yeniden tasarladı ve rüzgarlı koşullarda bile gezginler için temel işlevleri kullanmayı ve geliştirmeyi çok daha kolay hale getirdi. Jetboi Minimo’da sunulan en dikkat çekici gelişmelerden biri, yemeğinizi kaynatmanıza izin vermesidir. Bu, pirinç ve yulaf ezmesi, kinoa ve arpa gibi diğer tahılları pişirmekten hoşlanan insanlar için süper harika bir haber. Doğrudan sıcak alevlerde bunlar genellikle yanar ve temizlikle ilgili sorunlara neden olur, ancak yeni kaynatma yetenekleriyle seyahatleriniz sırasında daha fazla beslenme elde edebilir ve yolculuğunuzda daha dolgun yemekler yaşayabilirsiniz. Bu, yemeklerinde karbonhidrattan hoşlanan ve tam bir ateş yakmak istemeyen kampçılar için oldukça iyi bir haber.

Bu soba ile ilgili bir başka iyi şey, rüzgarın diğer sobalar için bir sorun olabileceği alanlarda çalışmasıdır. Rüzgar kontrolü, kampçıların hafif bir ocakta aradıkları en önemli özelliklerden biridir ve bu bir bilime indirgenmiştir. Basma düğmeli ateşleme ile bu ocak her türlü hava için mükemmeldir ve sırt çantasıyla seyahat ederken hızlı ve kolay bir şekilde sıcak bir yemek hazırlamanıza yardımcı olur. Ayrıca, en kötü koşullarda bile kaynatmak için üç dakikadan daha kısa sürede daha hızlı kaynatma süreleri sağlar, bu, paketlendiğinize sevineceğiniz bir sobadır.

Bu teneke kutu sobaları hakkında sevdiğimiz bir özellik, kaynar su ve yemek pişirmek için mükemmel bir şekilde donatılmış fincan / kaseye sahip olmalarıdır. Bu, seyahatiniz için paketlemeyi çok daha kolay hale getirir ve kase yüksek kalitede ve temizlenmesi kolaydır. Fincan güzel ve geniştir ve daha hızlı kaynatma ve pişirme sürelerine yardımcı olur. Bardağın kapasitesi 1 litre sudan biraz daha azdır, ancak yine de sadece bir kaynatmada iyi miktarda su sağlar.

Bulunması Kolay Yakıt Paketleri

Sırt çantasıyla seyahat ederken kamp malzemeleri bulmak zor olabilir, bu nedenle yürüyüşçüler bazen değiştirip değiştiremeyeceklerini bilmedikleri eşyaları satın alma konusunda temkinli davranırlar. Neyse ki, bu soba yürüyüşünüz sırasında bu soruna neden olmayacak. İlk kez sırt çantasıyla seyahat ediyorsanız, yedek yakıt paketlerini yerel bir teslim alma noktasına göndermenin yanı sıra satın alabileceğiniz birçok yer vardır.

Jetboil Jetpower Yakıt Değiştirme Paketlerinin spor malzemeleri mağazalarında, Walmart’larda ve kamp mağazalarında bulunması kolaydır ve nakliye için kullanılabilir olmasının yanı sıra, rotaları boyunca ekstra yakıt alması gereken gezginler için daha uygun hale getirir.

Sevdiğimiz Özellikler
Dört Mevsim Yüksek Performanslı Yakıt – Jetboil Jetpower Yakıtı dört mevsim çalışacak şekilde tasarlanmıştır — sırt çantasıyla seyahatleriniz için idealdir. Soğuk sıcaklıklarda ve rüzgarlı koşullarda bile bu propan yakıtına güvenebilirsiniz. Sıcak ve nemli iklimlerde eşit derecede iyi çalışır ve paketlenmesi kolaydır ve hafiftir.
Yeniden tasarlanan Değer ve Regülatör – Yeni tasarlanan MiniMo, diğer sırt çantalı ocaklarda bulunmayan bir şey olan daha düzenlenmiş, daha yavaş pişirme yeteneğine sahiptir. Bu, Minimo’yu harika bir satın alma yapan ve yürüyüşçülerin soğuk havalarda kamp gezilerinde daha fazla tahıl ve pirincin tadını çıkarmasını sağlayan benzersiz bir tasarımdır.
Alt Kaşık Açılı Bardak – Minimo’daki bardak, yemek yemeyi kolaylaştırmak için yeniden tasarlandı, daha keyifli bir yemek deneyimi sağlayan daha geniş, daha sığ bir tasarıma sahip. Bu aynı zamanda yiyecekleri düzenlemeye ve düzgün bir şekilde ısıtmaya yardımcı olur ve çok daha basit ve daha hızlı bir temizlik sağlar.
Yalıtımlı Pişirme Kabı – Pişirme kabı kapak dahil tamamen yalıtılmıştır, böylece fincanınızın içinde daha fazla ısı tutabilirsiniz. Bu güzel bir ektir ve parkurlarda zevkinize katkıda bulunur.
Hafif Tasarım – Bu sobanın hafif kamp için en iyisi olmasının bir nedeni, piyasadaki sadece 4.8 ons ağırlığındaki daha hafif sobalardan biri olmasıdır. Verdiği şey için ağırlığa değer.
Bu soba parkurlarda iyi test edilmiş ve performans yeteneklerini kanıtlamıştır. En yüksek puan alan kamp sobalarından biridir ve özellikle soğuk havalarda günün süper hızlı bir şekilde bitmesini isteyen sırt çantalı gezginlere ve kampçılara harika bir deneyim sunar. Suyun ısınmasını beklemekten nefret edenler için bu soba mükemmeldir. Suyu rakiplerinden daha hızlı kaynatma kabiliyeti, insanların bu güçlü küçük ocağı sevmesinin başlıca nedenlerinden biridir. Bu Jetboi, başlamak için bir düğmeye dokunarak 20F ve -6c’ye kadar güvenilir bir şekilde çalışacaktır. Jetboi’nin mühendislik yenilikleri sayesinde, kampçılar artık normalde menüde olmayan yemekleri pişirebiliyorlar. Yalıtılmış bardak, bu sırt çantasıyla soba için mükemmel bir uyum sağlayacak şekilde tasarlandığından harika bir ektir. Gezginler kupayı seyahatleri boyunca kullanışlı buldular ve yeni sığ tasarımı sevdiler. Bu soba, en soğuk sıcaklıklarda ve en rüzgarlı yerlerde bile, 2018’de hafif kamp için en iyi soba olarak listelerin başında geliyor.