Bir iş gezisinde seyahat ederken, bir dizüstü bilgisayarda ev dizüstü bilgisayarınızdan ihtiyaç duymayabileceğiniz belirli işlevlere ihtiyacınız vardır. En önemli hususlardan bazıları, kısa gösteriler ve videolar için kullanılabilecek iyi bir ekran boyutu, ağ konferansları için oldukça işlevsel bir yerleşik web kamerası ve daha uzun pil ömrü içerir.

Tabii ki, iş amaçlı olarak, dizüstü bilgisayar bölmesi ve iyi omuz askıları olan iyi bir dizüstü bilgisayar sırt çantasına veya omuzdan askili bir çantaya ihtiyacınız var. Ayrıca, dizüstü bilgisayarınızı bir masaüstü gibi kullanmanıza izin veren hafif seçenekleri de göz önünde bulundurmalısınız. İş seyahatinde olanlar ayrıca yüz tanıma gibi güvenlik özelliklerini artıran bir dizüstü bilgisayar seçmek istiyor.

Neyse ki, tüm bu özellikleri Microsoft Surface Book 2 13.5 ”te bulabilirsiniz, bu yüzden 2018’de iş için en iyi seyahat dizüstü bilgisayarı olarak değerlendirdik. Microsoft Surface Book 2’nin 2018’de iş seyahatinde olanlar için sağladığı işlevsellikte bir karşılaştırma yoktur.

Tablet İşlevselliğine Sahip Hafif Dizüstü Bilgisayar
Microsoft Surface Book 2, yalnızca iyi bir klavyeye sahip hafif bir dizüstü bilgisayar sağlamakla kalmaz, aynı zamanda dizüstü bilgisayarı tablet olarak kullanmanıza olanak tanır; bu, okuma, görüntülü sohbet ve işten sonra dinlenmek için mükemmeldir. Microsoft touchpad teknolojisi, iş seyahatinde olanların hemen hemen her görevi yerine getirmeleri için olağanüstü yetenekler sağlar. Sekmeler ve sayfalar arasında hızlı bir şekilde hareket edersiniz ve klavye faresiyle yaptığınız hemen hemen tüm görevleri parmaklarınızla gerçekleştirirsiniz. Surface Book 2, selefi SurfaceBook gibi Surface Pen ile birlikte gelmese de, Surface Pen tablet modunda daha da fazla işlevsellik sağladığı için kalemi ayrı olarak satın almak isteyeceksiniz. Seyahat eden bir profesyonel için, tablet kullanımına kolayca geçebilmek, Surface Book 2’nizi uçaklar ve sıkışık sandalyeler gibi ulaşılması zor yerlerde kullanmanıza olanak tanır.

Üstün Pil Ömrü
Microsoft Surface Book 2, 17 saatlik video oynatma pil ömrüne sahiptir. Bu dizüstü bilgisayar, piyasadaki en yüksek pil ömründen birine sahip ve Samsung Notebook 9 Pro ve HP Spectre x 360 gibi en iyi rakiplerden bile daha iyi performans gösteriyor. 17 Saatlik pil ömrü sayesinde, önemli işlerinizi kaybetme veya dizüstü bilgisayarınızı takamayacağınız bir durumda olma olasılığınız azalır. Güçlü pil ömrü, uçakla uluslararası olacak veya gün boyunca bir güç kablosunu paketlemek için zamana veya alana sahip olmayan profesyoneller için çok önemlidir. 17 Saatlik pil ömrü, ABD’den İngiltere’ye sık uçan yolcular için olağanüstü bir yolculuk boyunca size yetecek.

Yüksek Çözünürlüklü Ekran
Çoğu iş projesinde çalışacak kadar büyük, inanılmaz derecede yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip. Çözünürlük ayrıca Lenovo Yoga 920 ve Microsoft Surface Book gibi 2’si 1 arada dizüstü bilgisayar pazarındaki rakiplerin çoğundan daha iyi performans gösteriyor. Renkler parlaktır ve bu dizüstü bilgisayarda film ve yayın izlemekten zevk alacak oyuncular ve sık sık yayın yapanlar için harika bir deneyim sunar. Siyah seviyelerin diğer dizüstü bilgisayarlardan daha üstün olmasını seviyoruz, bu da daha karanlık sahnelere sahip filmler izliyorsanız, bu sahneler sırasında daha fazla ayrıntı görebileceğiniz için daha iyi bir görüntüleme deneyimi elde edeceğiniz anlamına geliyor. Bu daha küçük bir ayrıntıdır, ancak görüntüleme deneyiminizi önemli ölçüde geliştirir. Microsoft Surface Book 2, hangi modeli satın aldığınıza bağlı olarak 267 ppi’ye kadar PixelSense ™ Ekrana sahiptir, 13 ”, inç başına 267 pikselde şaşırtıcı bir 3000×2000 doğal çözünürlüğe sahiptir.

Dahili Süper Yüksek Kaliteli Web Kamerası
Microsoft Surface Book 2, seyahat ederken telekonferans için gerektiğinde birincil web kamerası olarak işlev görebilen olağanüstü bir yerleşik web kamerasıyla birlikte gelir. Hem ön hem de arkaya bakan web kameraları 1080 p’dir ve öne bakan web kamerası 5.0 MP, arkaya bakan web kamerası ve otomatik odaklama lensli 8.0 MP kameraya sahiptir. Bu, potansiyel müşterileri ve iş arkadaşlarıyla her zaman iletişim kurması gereken, ancak harici web kameralarını her yere taşımak zorunda kalmak istemeyen iş seyahatinde olanlar için mükemmeldir. Neyse ki, Microsoft Surface 2 web kameraları harici bir web kamerasına ihtiyaç duymadan neredeyse mükemmel çalışıyor.

Tam Microsoft İşlevselliği
Google Chromebook gibi diğer dizüstü bilgisayarlarla karşılaştırıldığında, PowerPoint ve Excel ile birlikte gelen Microsoft Surface Book 2’yi aldığınızda tüm Microsoft office paketine erişebileceksiniz. Ayrıca, Surface Book 2 ile Microsoft işlevselliğinin tüm avantajlarından yararlanabileceksiniz, her yerde Windows Karma gerçekliğin keyfini çıkarabilmek de dahil olmak üzere, güç işlemcisi Windows Karma Gerçeklik Ultra deneyimlerine güç veriyor. Bu nedenle, çalışmak için VR yeteneklerine ihtiyacınız varsa, dizüstü bilgisayarınız için bir VR kulaklık ve denetleyici aldığınızda en son VR yazılımını kullanabileceksiniz. Bir sanatçı veya tasarımcıysanız, Surface Nook, 3D animasyonlar oluşturmanıza ve 3D’yi boyamanıza olanak tanıyan mürekkep teknolojisi ile birlikte gelir. ayrıca, başka herhangi bir cihazla paylaşmayı kolaylaştıran ONENOTE dosya paylaşımına da erişebilirsiniz.

Yüzey Kitabı 2 MacBook Pro’yu yener
Surface Book 2 veya MacBook Pro arasında karar vermeye çalışıyorsanız, Surface Book 2 iş seyahatinde olanlar için açık kazanandır. Daha güçlü bir Intel işlemciye ve MacBook Pro’dan çok daha yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip. Ayrıca, Surface Book 2 üzerinde çalışırken süreçlerinizi önemli ölçüde hızlandırabilen dokunmatik ekran özelliği ile her şeyi deneyimleyeceksiniz. Yüzey Kalemini satın almaya karar verirseniz, MacBook Pro’nun sunmadığından daha iyi bir deneyim elde edersiniz. Güvenlik açısından Surface Book 2, MacBook Pro’nun sunduğu Touch Id’den çok daha fazla tercih edilen ve önemli ölçüde daha hızlı olan yüz tanıma biyometrik güvenliği sunar.

Genel olarak, Microsoft Surface Book 2, bir sonraki iş gezisinde bir arkadaş arayan modern iş seyahatinde olanlar için mükemmel olan uzun zamandır beklenen hepsi bir arada çözümdür. Seyahat ederken ihtiyacınız olan her şeyi sunar ve üstün pil ömrü, oyun işlevselliği, yüksek çözünürlüklü ekran ve tablet işlevselliği dizüstü bilgisayarınızın keyfini sonuna kadar çıkarmanızı sağlar.