KİPP öğrencileri sınıfa geri dönüyor

Ağustos Pazartesi günü saat 7.30’da. 9 Kasım KİPP Akademi ortaokulu öğrencileri, COVID-19 pandemisinden bu yana okula ilk günlerine şahsen başladılar ve yüzlerindeki heyecan hissedilebiliyordu. Okul, nyc’de yeni öğretim yılına sınıfta başlayan ilk okullardan biriydi.

Toplamda, New York City’deki sekiz KİPP charter okulundan binlerce öğrenci, yeni yıla aşamalı ilk okul yaklaşımının bir parçası olarak Pazartesi günü başladı.

250 E. 156st’de bulunan KİPP’TE bir öğrenci olan Joelle Burton, okula geri dönme konusunda “iyi” hissettiğini, korkmadığını ve deneyimin harika olmasını beklediğini söyledi.

Bazı öğrencilerle, çalışanları, öğretmenleri, güvenlik personelini, çocukların ebeveynlerini ve arkadaşlarını görmek için normallik duygusu vardı. Bir süredir birbirlerini görmeyen öğrenciler, sosyal mesafeyi korurken güldüler ve birbirlerine yumruk yumruğa çarptılar. Yüzlerinde heyecan duygusu vardı.

Diğer öğrenciler her şeyi alıyor ve akışa devam ediyorlardı. Müdür Tristan Fields, bazı çocukların okula döndükleri ilk gün için gergin olduklarından bahsetti. Sinirlilik, okulun herhangi bir ilk günü gibiydi, sahip olduğumuz COVID protokollerinin belirsizliğiyle birlikte eklendi, dedi.

“Çocuklarımız düşündüğümüzden çok daha esnek ve daha sert” dedi. “Ve uyum sağlayabiliyorlar.”

Her şey uygun ve düzenli bir şekilde yapıldı. Sabahın başından itibaren öğrenciler sınıfa göre sıralandı, sıcaklık kontrolleri yapıldı ve binaya girmeden önce el dezenfektanları kullanıldı, ebeveynler ise bir sağlık taraması anketini gözden geçirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir