New York Hispanik odası, fordham Üniversitesi siber güvenlik bursları sunacak

Bu yıl, New York Hispanik Ticaret Odası (NYCHCC), siber güvenlik alanında yüksek lisans derecesi almak isteyen öğrencilere yıllık burs sağlamak için Fordham Üniversitesi siber Güvenlik Merkezi ile ortaklık kurdu. Bursların toplamı tekil yılda 80.000 dolara yakın.

İki burs verildi ve NYCHCC ve Fordham Üniversitesi, 2021-2022 akademik yılı için 2021’in başlarında aktif olarak aday arayacaklar.

NYCHCC Yönetim Kurulu Üyesi ve BT danışmanlığı ve personel alımı konusunda uzmanlaşmış Donnelly & Moore Corp.’un Müdürü Eileen Guzzo, fikrin çeşitliliği geliştirme ve genişletme arzusundan kaynaklandığını söyledi.

Guzzo,” amacım, küçük işletmelerin siber güvenliği uygulamalarına ve avantajlarına kullanmalarına yardımcı olmak için topluluk içinde seminerler geliştirmekti ” dedi. “Orada kimseyi tanımıyor olmama rağmen Fordham’a ulaştım ve seminerlerimiz için inanılmaz bir mekan sağladım.”

Öğrenciler ayrıca burs başvurusunda bulunmak için ek deneyime ihtiyaç duymazlar. Psikoloji ve eğitimden kolluk kuvvetlerine kadar çeşitli alanlardaki lisans öğrencileri programa yönelmektedir. Guzzo’ya göre, ” mevcut üç burs fırsatı var: ikisi her biri yaklaşık 21.000 dolar ve biri 41.000 dolardan fazla bir değere sahip.”

Son zamanlarda, bu tür İki burs verildi. Bronx’tan Iris Amaya’ya giden ve 4 yıllık bilişim diplomasına sahip olan ilk kişi. Bu burs sayesinde Amaya ek finansman alabildi.

Guzzo,” hayatını tamamen değiştirdi ” dedi. “Bu burs, lisans derecemi almam ve bir sonraki seviyeye taşımam için ideal bir fırsatı temsil ediyordu, siber güvenlik gelişen bir alan ve şimdi bu derece ile donanmış olarak ilerleyebilirim ve becerilerimi bir işverene uygularken iş dünyasına gerçek bir katkı sağlayabilirim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir