Rye Country Day School’da gönüllü çalışma ile 2 öğrenci bağ kurdu

30 Temmuz Cuma günü, insanlar, ülkeler ve kültürler arasındaki dostluğun barış çabalarına ilham verebileceği ve topluluklar arasında köprüler kurabileceği düşüncesiyle oluşturulan uluslararası dostluk Günü’nü kutluyor.

Bu gözlem, gençleri lider olarak hareket etmeye, farklı kültürleri içeren faaliyetlere katılmaya ve çeşitliliğe saygıyı teşvik etmeye teşvik eder.

Chloe Wise ve Sriya Krishnan, Rye Country Day School’da, küresel kar amacı gütmeyen smile operasyonu ile gönüllü çalışmalarla arkadaşlıklarını güçlendiren iki öğrencidir. Buna ek olarak, iki kız başkalarını dahil olmaya teşvik ediyor ve Smile operasyonunun yarık koşullarına sahip hastalara hak ettikleri yaşamı değiştiren bakımı sağlama misyonunu destekliyor.

Eylül 2019’da Wise ve Krishnan, gülümseme Operasyonu’na farklı şekillerde tanıtıldı. Krishnan, Smile operasyonunu keşfettiğinde okul ortamına katılmak ve getirmek için tıbbi bir organizasyon arıyordu. Wise için, en sevdiği aktörlerden biri olan the Vampire Diaries Michael Trevino ile Facetime görüşmesinde tanışma fırsatı olarak başladı. Trevino, Smile operasyonunun uzun süredir savunucusu ve elçisidir.

Wise,” o zamanlar sadece en sevdiğim şovdan biriyle tanışmak istedim, ancak bu çağrının hayatımı değiştireceğini ve Smile operasyonuna katılımımın kapısını açacağını çok az biliyordum ” dedi. “Sriya ve ben, gülümseme operasyonuna katılma konusundaki yeni tutkumuzla ilgili noktaları birleştirdik. Kulüp fikrini okulumuz öğrenci hükümetine sunduk, gerisi tarih.”

O zamandan beri, Wise ve Krishnan, beş hastaya ücretsiz Rekonstrüktif yarık ameliyatı ve süren sağlık için kapsamlı bakım sağlamak için yeterli fon topladıkları bir trivia gecesi gibi okullarında gıda satışları ve diğer işbirlikçi etkinlikler düzenlemek için birlikte çalıştılar.

“İkimiz de başkasıyla bir kulüp kurmayı hayal edemezdik. Gülümseme operasyonu bize sadece insanların yaşamları üzerinde bir etki yaratma fırsatı vermekle kalmadı, aynı zamanda bizi bir araya getirdi ve arkadaşlığımızı daha da güçlendirdi ” dedi.

Son üç yılda, iki arkadaş ortak bir hedefi desteklemek için diğer gençlerle ilişkiler kurmanın önemini öğrenmeye başladılar.

Wise,” operasyonun bir parçası olmayı bu kadar özel kılan şey, inşa edebileceğimiz dostluklar ve ilişkiler ” dedi.
“Gülümseme operasyonu, benzer düşünen insanlara hedeflerini gerçeğe dönüştürmek için bölgesel, ulusal ve uluslararası Komiteler aracılığıyla bağlantı kurma fırsatı veriyor: hastalarının daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmelerine yardımcı olmak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir