Sakinleri kamu duruşmada Westchester Meydanı evsizler Barınağı karşı

En son haberler için PoliticsNY bültenimize kaydolun ve bölgenizdeki ve New York’taki 2021 seçimlerinden haberdar olun

Westchester Meydanı ve çevresindeki sakinler, geçen hafta düzenlenen bir kamu duruşması sırasında toplumdaki bekar erkekler için evsiz Barınağı planlarına karşı olduklarını dile getirdiler.

Barınağın yeri, 1374 Blondell Ave., kurulları 10 ve 11 arasındaki sınırda sağ oturur-ve her iki ilçenin üyeleri ve sakinleri planın onaylanmadığını dile getirmek için kamu duruşmada ortaya çıktı.

1400 Blondell LLC holding şirketi adı altında faaliyet gösteren en önemli gayrimenkulün, Westchester Square lokasyonunda geçici bir barınak ve bir sağlık Kliniği için 3 katlı bir bina inşa etmesi planlanıyor. Barınağın 2023’ün ortalarında açılması planlanıyor.

 

Topluluk Kurullarının bölge yöneticileri 11 ve 10 — sırasıyla Jeremy Warneke ve Matt Cruz-her ikisi de kurulların planlanan barınağa karşı olduğunu vurguluyor. Warneke, anladığı kadarıyla, barınağın bitmiş bir anlaşma olduğunu belirtti.

Warneke,” bildiğim kadarıyla bu duruşmalar prosedürel ” dedi. “Bir kuralın ihlal edildiğini kanıtlayamazsanız, o zaman kimsenin gerçekten itiraz edebileceği hiçbir şey yoktur.”

Cruz’a göre, şehir sakinleri oraya bir sığınak koyma kararına dahil etmedi. Ayrıca, sözleşme onaylanmadan önce Kurulun gözden geçirmek istediğini vurguladı.

“Şehirden daha fazla şeffaflık istiyoruz” dedi. “Bu Sözleşmenin askıya alınmasını istiyoruz.”

Blondell’de yaşayan Marianne La Croce, barınağa karşı çıkıyor çünkü tesisin üç bloğu içinde üç okul, Herbert Lehman Lisesi, P. S. 12 ve engelliler için bir mesleki eğitim merkezi var.

Bunun çocukları tehlikeye atacağını düşünüyor.

” Bir ebeveyn olarak, çocuklarımın bir okula gitmesini ve çocuğumla aynı sokakta yüzlerce evsiz adam olduğunu bilerek eve gelmesini istemediğimi biliyorum ” diye vurguladı.

La Croce, üç okulu da aradığını ve barınaktan haberi olmadığını söyledi.

“Çocuklarının büyük tehlikede olacağını biliyorlar” dedi. “Burada vicdan sahibi olmamız gerekiyor.”

Westchester Square İş Geliştirme Bölgesi İcra Direktörü Yasmin Cruz, son dokuz yılda mülk sahiplerinin bölgeyi yeniden canlandırmak için milyonlarca yatırım yaptığını ve bu planlı barınağın hepsini boşa çıkarabileceğini açıkladı.

“Bu büyüklükte bir tesis koyarak, yaptığımız şeyi sürdüremeyeceğiz”dedi. “Westchester Meydanı’nın sırtını kırmadan önce ne kadar daha fazla alması gerekiyor.”

Westchester Square-Zerega iyileştirme Örgütü Direktörü Sandi Lusk, cruz’un planlanan barınakla olan hoşnutsuzluğunu paylaşıyor. Lusk, Blondell’in öncelikle bir ila üç katlı evleri olduğunu ve bunun mahalleyle karaktersiz olacağını belirtti.

“Westchester Meydanı bir Rönesans yaşıyordu” diye bağırdı. “Bunun için kesinlikle yanlış yer olduğunu düşünüyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir