Kablosuz adaptör, nereye giderseniz gidin, bilgisayarınızın veya başka bir cihazın kablolara ihtiyaç duymadan internete bağlanmasını mümkün kılar. USB WiFi adaptörleri, masaüstü bilgisayarları, dizüstü bilgisayarları ve diğer elektronik cihazları bir yönlendiriciye hızlı bir şekilde bağlamanıza yardımcı olur, böylece evde veya kendi ülkenizde olmasanız bile kablosuz bir sinyal ayarlayabilir ve çevrimiçi olabilirsiniz.

Seyahat heyecan verici, ama aynı zamanda sinir bozucu olabilir. Bu, özellikle seyahatleriniz hakkında arkadaşlarınızı ve ailenizi güncellemek için internete güveniyorsanız veya yoldayken çalışmak için internet erişimine ihtiyacınız varsa geçerlidir. Güvenilir bir USB WiFi adaptörüne sahip olmamak, ödeme almak ile ödeme almamak arasındaki fark anlamına gelebilir.

İyi bir Internet bağlantısı gerekir çalışırken ya da adaptörleri hangi etkileyecektir online oyun ile niyetini size göre. Seçiminizi yaparken menzil ve hız gibi şeyleri ve seyahat etmenin ne kadar kolay olduğunu etkileyebilecek adaptörün boyutunu düşünmek isteyeceksiniz.

USB bir adaptör alırken dikkat edilmesi gereken önemli bir faktördür başka bir güvenlik var.

USB WiFi adaptörleri cihazınızdan yaklaşık 200 fitlik bir sinyal yayınlar, bu da seyahat ederken güvenlik konusunda endişelenmeniz gerektiği anlamına gelir. Bölgenizdeki herkes sinyalinizi alabilir ve dosyalarınıza erişebilir, bu nedenle seyahat ederken bir adaptör kullanıyorsanız bilgilerinizi ve sinyalinizi koruduğunuzdan emin olun. Seyahat için bir USB adaptörü satın alırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli husus, seçtiğiniz adaptörün güvenlik protokollerini desteklemesidir.

Gezginler için en iyi USB WiFi adaptörlerini ne düşünüyoruz?
Kablosuz PAU09 N600 Bant Kablosuz USB Adaptörü

Panda PAU09 en sevdiğimiz adaptörlerden biridir çünkü çoğu işletim sistemiyle uyumludur. Size iyi bir menzil sağlayan iki büyük antene sahiptir ve en iyi sinyali ayarlamayı kolaylaştıran bir USB genişletici ile birlikte gelir. Ayrıca hem 2,4 GHz hem de 6 GHz bantları için çalışan çift bantlı bir USB adaptörüne sahiptir.

Bu, çok paraya mal olmayan, ancak size makul bir menzil sağlayan iyi bir USB bağlantı noktası WiFi adaptörüdür. Daha hantal, bu yüzden planlarınız hafif seyahat etmek ise en iyi seçenek olmayabilir, ancak bunu halledebilirseniz, bu harika bir seçenek.

BrosTrend 1200 Mbps USB Wifi Ağ adaptörübu, seyahat için gerçekten harika olan küçük, bütçe dostu bir adaptördür. Çok yönlü iyi bir adaptördür ve hem uyumluluk hem de hız sunar. Çift bant ile birlikte gelir ve 802.11 ac protokolünü kullanır, böylece hemen hemen her WiFi ağına sığar. Ayrıca bu adaptörün kolay kuruluma sahip olduğunu gördük — seyahat ederken sevdiğimiz bir şey. Windows 10 kullanıcıları neredeyse hiçbir şey yapmak zorunda kalmadı ve adaptör takılır takılmaz sistem sürücüleri buldu.