Topluluk Kurulu 5 tablolar 550 adet destekleyici konut için destek mektubu

En son haberler için PoliticsNY bültenimize kaydolun ve bölgenizdeki ve New York’taki 2021 seçimlerinden haberdar olun

500’den fazla destekleyici ve uygun fiyatlı konut birimi yaratacak 300 milyon dolarlık bir proje için destek mektubu arayan bir geliştirici, geçen hafta Topluluk Kurulu 5 tarafından masaya yatırıldı.

1600 Macombs Road, Morris Heights’ta bulunan tesis, bir sağlık merkezi olarak kullanılıyor, ancak üç yıllık toplantılardan sonra , yetersiz hizmet (ler:ABD) ve Bronx Pro Hizmetleri, sitenin yetersiz kullanıldığını ve iki dönümlük arazisinden yararlanmak istediğini fark etti.

16 Mart’ta S: US ve Bronx Pro, 551 destekleyici ve uygun fiyatlı konut için CB 5’e iki aşamalı bir plan sundu.

İlk aşama, toplam 253.000 metrekarelik 326 birim de dahil olmak üzere %60 destekleyici konut sağlayacaktır. ayak ve Park. İkinci bölüm içerir 30 % destekleyici/karma gelir son derece düşük ve düşük gelirli uygun fiyatta (ELLA) ile 244 birimler, 222,700 toplam sq. alan feet, bir 7,500 sq. ayak tıp Kliniği, kamusal alan ve olanaklar, bir 11,500 sq. ayak kamu plaza, bir 9000 sq. ayak arka bahçesinde ve bir 9,300 sq. ikinci kattaki terasta yaşayanlar için ayak pasif rekreasyon alanı.

Chase, kendisinin ve personelinin Meclis Üyesi Fernando Cabrera ve İlçe Başkanı Ruben Diaz Jr. ‘ ın ofisleriyle konuştuğunu ve proje ile birlikte olduklarını söyledi.

Bronx Pro’nun Müdürü Samantha Magistro, Chase’in coşkusunu paylaştı. Bu gelişmenin sadece konut sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda topluluk Konseyi 5’te çok ihtiyaç duyulan yeşil alanı da sunacağını düşünüyor.

Ancak, CB 5 Yönetim Kurulu üyeleri etkilenmedi. Jaqua Curiel, proje için bir mutabakat zaptı talep etti ve şunları vurguladı:ABD, önerilen konutta yaşayan insanlara hizmet vermelidir. O ve diğer yönetim kurulu üyeleri onları tam yönetim kuruluna sunmak istiyorum

“İnsanların topluluğa girmesini ve sadece kira toplayıcıları olmasını istemiyoruz” dedi. “Sadece dolar için doğru gideceklerini düşünüyorum.”

İnşaatın ilk aşaması 2022 baharında sona erecek ve 2025 baharında doluluk oranına sahip olacak ve ikinci aşama Aralık 2022’ye kadar Aralık 2025’te doluluk oranına sahip olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir