Topluluk Kurulu 7, St. James Kilisesi’ni geliştirmek için uygulamayı destekliyor

En son haberler için PoliticsNY bültenimize kaydolun ve bölgenizdeki ve New York’taki 2021 seçimlerinden haberdar olun

2020’de fordham’daki tarihi bir kilisenin yanında uygun fiyatlı konut inşa etme planları onaylandı ve geçen ay kiliseyi yenileme önerisi de doğru yönde bir adım attı.

24 Mart’ta, Topluluk Kurulu 7 oybirliğiyle 2500 Jerome Ave landmarked St. James Piskoposluk Kilisesi iyileştirmeler için uygunluk belgesi onayladı.

Dattner Mimarlar landmark Kilisesi özelliği çok sayıda dış özellikler, dekoratif taşla birkaç yürüyüş yolları düzeltmek, kiliseye giden Merdivenleri yeniden inşa, kilise için bir giriş de yeniden inşa, taş istinat duvarı yeniden inşa etmek, yeni HVAC üniteleri ekleme ve bitki örtüsü kapsayan, bir arka yol iyileştirme yapmak ve kilisede süs cam windows Geri Yükleme dahil olmak üzere geri yüklemek için önerdi. İş, uygun fiyatlı konut inşaatı ile aynı anda gerçekleşecek.

Yönetim Kurulu üyeleri Myrna Calderon ve Yajaira Arias planları övdü ve bunun topluma fayda sağlayacağını düşünüyor.

Arias,” hayatımın çoğunu o kiliseye gittim ” dedi. “Bunun olmasına sevindim.”

Calderon,” ayrıca St. James Kilisesi ile çalışabildiğimiz için çok mutluyum ” diye ekledi. “Gelişmeler hakkında çok heyecanlıyım. Bu tarihi binanın restore edildiğini görmek istiyorum.”

Plan, landmarked kilisesinde uygun fiyatlı konut için Dokuz katlı bir bina inşa etmektir. Şu anda, kilise Jerome Caddesi ve E. 190. Cadde’nin köşesinde 58 metre yükseklikte ve yeni gelişme toplamda 66 metre olacak.

Temmuz ayında, kilise, daha önce evsizler ve hanehalkları da dahil olmak üzere, bireyler ve aileler için 103 daire ile 96 metre yüksekliğinde bir konut karma kullanımlı bina inşa etmeyi planladı ve alan medyan gelirinin (AMI) yüzde 30’unu AMI’NİN yüzde 80’ine çıkardı. Birimlerin yarısı, gazileri tercih eden evsiz yetişkinler için kalıcı destekleyici konutlardır. Konut Alanı için 73.233 metrekare ve topluluk alanı için 21.146 metrekare olacak.

Planlar, stüdyoların, tek yatak odalı, iki yatak odalı ve üç yatak odalı dairelerin bir karışımını ve tarihi kilisenin yenilenmesi için finansman çağrısında bulundu.

Geliştiriciler, St. James tarafından işletilecek olan 5.200 metrekarelik St. James toplum merkezini yaratmayı planladı. Kilisenin 2017’den beri faaliyet gösterdiği St. James’in çorba mutfağını ve yemek kilerini genişletme planları da var.

Destekleyici hizmetler bağımsız yaşam için kar amacı gütmeyen endişe tarafından sağlanacaktır. Olanaklar arasında yerleşik bir Müfettiş, tesis bünyesinde mülk yönetimi ve sosyal hizmet personeli, çamaşır odası, çok amaçlı oda ve bilgisayar odası, fitness salonu, ikinci kat ve çatı terasları ve peyzajlı bir avlu yer alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir