En sevdiğiniz milli parka kamp gezileriniz için doğru su geçirmez çadırı seçmek ilk başta zor görünebilir. Uyku tulumları, su şişeleri, yürüyüş botları ve hatta kamp duşlarında olduğu gibi, 2, 4 veya 6 kişilik çadırlara baksanız da, sonsuz bir çeşitlilik mevcut gibi görünüyor ve mükemmel yaz çadırı için seçiminizi daraltmak ezici olabilir.

Su geçirmez ve yaz maceraları için kullanabileceğiniz tüm hava koşullarına dayanıklı bir kamp çadırı için pazardayken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var:

Sizinle kamp yapan grubun büyüklüğü ve çadırda uyumak ve diğer aktiviteler için ne kadar yer istiyorsunuz
Ne tür bir kamp gezisi planlıyorsun. Eğer sizin ihtiyaçlarınıza eğer zam planlıyorsanız daha farklı olacak kamp araba kullanıyorsanız ve çadır getirmek gerekir. Aynı şekilde, sahilde kamp yapıyorsanız, ormanda kamp yapıyorsanız, vb.
Kamp yapacağınız hava koşulları. Herkes sert koşullardan korunmak isteyecektir, ancak bazı insanlar diğerlerinden daha fazla ihtiyaç duyacaktır. Su geçirmez bir çadıra yatırım yapmak isteyip istemediğiniz ve zeminde ve dikişlerde su geçirmez dolgu macunu ile daha da fazla koruma sağlamak için adımlar atmak, kamp yapmayı planladığınız hava koşullarına bağlıdır. Kamp yaparken sıcaklıkları da göz önünde bulundurmak iyi bir fikirdir. Sıcak yaz aylarında, çadırınızın bol miktarda havalandırma sağladığından emin olmak isteyeceksiniz.
Neden Kamp Çadırı Alıyorsun?
Buradaki açık cevap, kamp yapmak için bir çadıra ihtiyacınız olduğu, ancak aslında durum böyle değil. Yıldızların altında uyuyabilir, hatta kamp yaparken aracınızı kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, çoğu insan evleriyle bazı benzerlikler taşıyan rahat bir alan kurma fikrini sever.

Farklı çadır türleri de vardır, bu nedenle kamp çadırı almak sırt çantasıyla çadır almaktan farklı bir şey ifade eder. Kamp çadırları daha ağır olma eğilimindedir, ancak aynı zamanda daha büyük ve daha lüks olma eğilimindedirler. Bir kamp çadırının sizin için uygun olup olmadığı, kamp yaparken ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize ve kamp alanınıza ulaşmak için çadırınızı ne kadar taşımanız gerektiğine bağlıdır.

Su geçirmez bir Çadırda Nelere Dikkat Edilmelidir
Açıkçası, su geçirmez bir çadıra ihtiyacınız olduğuna karar verdiğinizde en önemli konu, suyu ne kadar iyi ittiği ve sızmasını önlediğidir. Dikiş bandı ile çift korumalı hafif denizlere sahip çadırlar, sızıntıları önlemede en iyi işi yapma eğilimindedir. Su geçirmez dikiş bandı olan bir çadır bulabilirseniz, sizi sızıntıdan korumak için güvenebileceğiniz bir çadır alma şansınız vardır.

Su geçirmez çadırlar ayrıca tek parça halinde küvet zeminlerine sahip olma eğilimindedir. Döşemenin su geçirmez malzemelerden yapılması ve ikisini birbirine bağlayan duvar dikişinden önce yanlarda birkaç ila birkaç santim yukarı olması gerekir. Zeminde veya zemine çok yakın olan dikişler, özellikle yağmurlu koşullar olduğunda, sonunda sızıntı yaşama eğilimindedir.

Hem çift hem de tek duvarlı çadırlar su geçirmez olabilir, bu nedenle ekstra duvarın size ekstra koruma sağlayacağını düşünmeyin. Çift duvarlı çadırlar, nemi itmeye ve nemin çadırın içine girmesini önlemeye yardımcı olan çıkarılabilir bir yağmur tabakası tabakasına sahiptir. Bazen, çift duvarlı bir çadırın iç duvarı, çadırın çok ağır olmasını önlemek ve özellikle yağmur sineği tabakası çıkarıldığında hava akışına izin vermek için örgüdür.

Açıkçası, tek duvarlı çadırların sadece bir katmanı var, ancak yine de nemin çadırın içine girmesini önlemeyi başarıyor. Tek katman, su geçirmez ve nefes alabilen yüksek teknoloji ürünü bir malzemeden yapılmıştır. Çoğu zaman, tek duvarlı çadırlar daha hafiftir ve daha yüksek bir fiyat etiketine sahiptir ve kamp kurmadan önce çadırlarını uzun mesafelerde taşıması gereken sırt çantalı gezginler ve diğer insanlar tarafından kullanılır.

Su geçirmez bir çadır seçmek için son bir ipucu: bulabileceğiniz en ucuz çadırı satın alarak paradan tasarruf etmenin cazibesinden kaçının. Düşük bir fiyat cazip olabilir, ancak üretici tarafından su geçirmez olma konusunda büyük sözler verilmiş olsa bile, çadırın ortalamadan daha yüksek bir fiyat etiketine sahip bir şeyle aynı korumayı sunmayacağı ihtimali yüksektir. En pahalı su geçirmez çadırı satın almanıza gerek yok, ancak ucuz olduğu için bir şey satın almak uzun vadede size daha pahalıya mal olacak.

Yaz Maceraları için en iyi Su Geçirmez Çadırlar
Şimdi su geçirmez çadır bakmak için ne bir fikir var, en iyisi mevcut bizim kazma bir göz atın :

Coleman 8 Kişilik Kırmızı Kanyon Çadırı
Bu büyük bir grup çadırı. Birlikte kamp deneyiminin tadını çıkarmak isteyen daha büyük aileler ve arkadaş grupları için mükemmeldir. 17 X 10 feet ölçüyor ve merkezde 72 inç duruyor. Ayrıca üç odaya ayrılmıştır, böylece herkes gerektiğinde biraz mahremiyete sahip olabilir. Coleman tarafından yapıldığı için kaliteli bir ürün olduğunu biliyorsunuz.

Bu çadır, bir kraliçe de dahil olmak üzere üç hava yatağına sığacak kadar büyüktür. Rüzgarlı veya fırtınalı koşullara dayanacak kadar sağlamdır ve diğer Coleman çadırlarından bile daha dayanıklıdır. Kurulması biraz zaman alabilir ve muhtemelen iki veya daha fazla kişi için bir iştir, ancak bir kez kurulduktan sonra kamp yapmak için mükemmel bir seçenektir.